Aktuality - Štatistický úrad SR - Zisťovanie v našej obci

anketa

Do konca roka budú v našej obci prebiehať dve ankety zo Štatistického úradu

Oznamujeme občanom, že v druhej polovici roka budú v našej obci prebiehať dve samostatné zisťovania zo Štatistického úradu.

1. Zisťovanie o domácom a výjazdovom cestovnom ruchu
  2. Zisťovanie o financiách a spotrebe domácností

Cieľom prvého zisťovania je zabezpečiť pravidelné informácie o účasti obyvateľov na cestovnom ruchu, ktoré sa zverejňujú v ročnej periodicite. Do tohto zisťovania je v celej SR zaradených 690 obcí vrátane našej obce. Cieľom druhého zisťovania je získať spoľahlivé údaje o súčasnej ekonomickej situácii domácností v eurozóne. Tento projekt je koordinovaný Európskou centrálnou bankou a zúčastňujú sa na ňom všetky krajiny eurozóny. Pre rok 2021 bolo do zisťovania vybraných 473 samospráv vrátane našej obce.

V období od júla do konca roku 2021 vybrané domácnosti v našej obci navštívi pracovník ŠÚ poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa preukazom zamestnanca ŠÚ SR, a v prípade druhého zisťovania aj pozývacím listom podpísaným guvernérom NBS a predsedom ŠÚ SR. Prosíme občanov o obozretnosť, ale zároveň aj o ústretovosť a ochotu spolupracovať so Štatistickým úradom SR.

ŠÚ SR - Zisťovanie o domácom a výjazdovom cestovnom ruchu

ŠÚ SR - Zisťovanie o financiách a spotrebe domácností