Aktuality - Zber kuchynského odpadu a kuchynského oleja

Zber kuchynského odpadu a kuchynského oleja

Pripomíname občanom možnosť vývozu kuchynského odpadu a oleja z domácností

V júli 2021 sme začali v Lozorne so zberom kuchynského odpadu a kuchynského oleja

Pripomíname všetkým občanom, že obec realizuje zber kuchynského odpadu a kuchynského oleja z domácností. Záujemcovia o zber kuchynského odpadu sa musia prihlásiť vyplnením elektronického formulára, alebo telefonicky v kancelárii Lozorno, spol. s r. o.  (02/6920 4320) či na obecnom úrade (02/6920 4317). Táto registrácia je nutná z dôvodu, že zber vykonáva spoločnosť Lozorno, spol. s r.o. a nie spoločnosť, ktorá vyváža komunálny a separovaný odpad (FCC). Vzhľadom na to, že zber kuchynského odpadu neprebieha z každej domácnosti v obci, vďaka nahláseniu budú zamestnanci vedieť, z ktorých domácností majú kuchynský odpad odvážať.

Zber prebieha 1x do týždňa vždy v stredu dopoludnia.

► Kuchynský odpad sa zbiera v kompostovateľných vrecúškach, ktoré budú odovzdané záujemcom spolu so zbernými vedierkami.

► Vedierka i vrecúška si môžete po registrácii vyzdvihnúť v kancelárii Lozorno, spol.  s r. o. aj na obecnom úrade v čase stránkových hodín.

► Vedierka i vrecúška sú zdarma, rovnako aj služba nie je navyše spoplatnená.

Kuchynský olej sa zbiera v pevne zatvorenej PET fľaši. Záujemcom o takýto zber radi poskytneme lieviky na lepšie prelievanie oleja do PET fľaší.

Tešíme sa, že spolu môžeme opäť ďalším krokom vpred pomôcť k väčšej ochrane životného prostredia! Vopred ďakujeme všetkým záujemcom o túto službu.

Dátum vloženia: 27. 1. 2022 13:09
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 1. 2022 14:07