Obec Lozorno
obec Lozorno

Pozvánka na nEKOnečne udržateľný Kaufland detský festival

Pozvánka na nEKOnečne udržateľný Kaufland detský festival 1

festival štartuje 4. júna od 10. hodiny v areáli ZŠ a MŠ Hargašova v Záhorskej Bystrici a potrvá až do večera

ZASAĎTE STROM, POSTAVTE SI (HMYZÍ) DOM! KEDY A KDE? NA PRVOM nEKOnečne UDRŽATEĽNOM KAUFLAND DETSKOM FESTIVALE V ZÁHORSKEJ BYSTRICI

Starať sa o životné prostredie by malo byť samozrejmosťou pre každého z nás, ale ako na to? Ak neviete, ako začať, príďte na prvý Kaufland Detský festival, ktorý bude nEKOnečne udržateľný. Zasadíte strom, postavíte hmyzí dom a zabaví vás Desmod aj Spievankovo. Prvý nEKOnečne udržateľný Kaufland detský festival štartuje 4. júna od 10. hodiny v areáli ZŠ a MŠ Hargašova v Záhorskej Bystrici a potrvá až do večera.

Pre lepšiu budúcnosť našich detí

Deti sú naša budúcnosť. Sú našou radosťou, šťastím, jedinou nádejou na „zelenšiu“ budúcnosť našej planéty. Ak chceme o pár rokov stále dýchať čistý vzduch, mali by sme starostlivosť o životné prostredie brať vážne nielen my, ale k zodpovednému prístupu vychovávať aj tých najmenších.

Dobre si to uvedomuje aj obchodný reťazec Kaufland, ktorému na dodržiavaní environmentálnych princípov mimoriadne záleží. Preto sa rozhodol zorganizovať naozaj unikátne podujatie - prvý „nEKOnečne udržateľný Kaufland Detský festival“, ktorý rodinám pri príležitosti MDD  ponúkne kombináciu zábavy a vzdelávania hrou vo forme aktivít zameraných na ekológiu aj environmentalistiku. Myšlienku prvého udržateľného detského festivalu ocenilo aj Ministerstvo životného prostredia SR, ktoré nad podujatím prevzalo záštitu.

Podujatie spojí celé množstvo organizácii, ktorým záleží na budúcnosti našej planéty. Na návštevníkov čaká premietanie EkotopFilm Junior, či swap-výmena noseného oblečenia v spolupráci s Nosene.sk. Deti sa naučia, ako si vyrobiť hmyzí domček i vtáčiu búdku, zasadia si rastlinku, vyrobia energiu na dobitie telefónu a naučia sa  triediť odpad, či recyklovať nepotrebné veci. Priamo na námestí v Záhorskej Bystrici bude pre návštevníkov festivalu pripravená  aj úschovňa bicyklov.

Mimochodom, nie je náhoda, že sa prvý „nEKOnečne udržateľný Kaufland Detský festival“ uskutoční práve v Záhorskej Bystrici. Práve v tejto bratislavskej časti  onedlho vyrastie ďalšia predajňa Kaufland, ktorá bude postavená podľa aktuálnych trendov v oblasti udržateľného a moderného stavebníctva.

Uvidíte aj hviezdy

Čo by to bol za festival, keby na ňom chýbali skutočné hviezdy? Malých i veľkých roztancuje Spievankovo, Ekožúr s Thomasom Puskailerom a Martinom Madej, Braňo Jóbus, či veselí kamaráti Tárajko a Popletajka. V závere dňa tú najväčšiu šou na pódiu určite rozbalí populárna skupina Desmod. Program si môžete pozrieť aj online, alebo na novej káblovej rodinnej Turbo TV. Stačí kliknúť na detskyfest.sk, či You Tube Kaufland Detský festival.

Dátum vloženia: 29. 5. 2023 14:29
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 5. 2023 14:30

Lozorno, s. r. o.

Lozorno

odkaz na fotogalériu

dnes, štvrtok 25. 4. 2024
oblačno 12 °C 2 °C
piatok 26. 4. takmer jasno 15/4 °C
sobota 27. 4. takmer jasno 18/6 °C
nedeľa 28. 4. oblačno 21/11 °C

Dátum a čas

Dnes je štvrtok, 25.4.2024, 19:09:23

Spolky a organizácie
v-obraze
Mobilná aplikácia

Prináša prehľad aktualit z webu mesta. Občiania sú informovaní o novo vložených správach a upozormeniach, dozvedia sa včas o organizovaných akciách, môžu si prehliadnuť fotografie alebo dokumenty vyvesené na úradnej tabuli.

Google playApp store