Obec Lozorno
obec Lozorno

www.viacakonick.sk - Národná linka na pomoc deťom v ohrození

nie si na to sám

Táto linka funguje 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Poskytuje pomoc bezplatne, formou chatu alebo e-mailom.

Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny, Úrad práce sociálnych vecí a rodiny Malacky a koordinátor ochrany detí pred násilím pre okres Malacky v súvislosti s napĺňaním cieľov Národnej stratégie na ochranu detí pred násilím schválenou vládou SR,  informujú obyvateľov obce Lozorno o činnosti Národnej linky na pomoc deťom v ohrození.

www.viacakonick.sk - Národná linka na pomoc deťom v ohrození  je linka pomoci pre deti (do 18 rokov), ktoré sa ocitli vo vážnej situácii a hľadajú pomoc alebo niekoho, s kým sa môžu o svojom probléme porozprávať.

Táto linka funguje 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Poskytuje pomoc bezplatne, formou chatu a e-mailom.

V prípade, ak mladí ľudia alebo deti nechcú o svojom probléme chatovať online, môžu o ňom napísať a poslať e-mail na  pomoc@viacakonick.gov.sk.

S odborníkmi na uvedenej linke možno bezpečne komunikovať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie „Národná linka na pomoc deťom – viac ako nick“ špeciálne vytvorenej pre tento účel, ktorú si možno bezplatne stiahnuť cez obchody pre aplikácie ako GooglePlay a AppStore alebo prostredníctvom odkazu priamo na stránke www.viacakonick.sk.

Napriek tomu, že Národná linka na pomoc deťom v ohrození je určená hlavne deťom a mladým ľuďom, kontaktovať ju môžu aj dospelí, ktorí potrebujú poradiť vo veci dieťaťa alebo sú svedkami násilia páchaného na deťoch.

Národná linka na pomoc deťom v ohrození je zriadená a prevádzkovaná štátom.

Násilie na deťoch má viaceré formy. Patrí k nemu napr. ponižovanie, vysmievanie, vyhrážanie sa násilím, bitie, týranie, zosmiešňovanie na internete, vydieranie, sexuálne násilie, zanedbávanie atď. Ak sa deti stretnú s násilím, šikanovaním alebo inými problémami, často nevedia, na koho sa obrátiť, či s kým sa o tom porozprávať. Je preto dôležité, aby v takejto situácii mali niekoho, kto im môže pomôcť.

Podobne aj dospelí, ktorí vedia o násilí, prípadne sú svedkami násilia páchanom na deťoch, často nevedia na koho sa obrátiť. Na jednej strane majú obavy a nevedia, čo majú robiť, zatiaľ čo na druhej strane chcú takémuto dieťaťu pomôcť. Prostredníctvom www.viacakonick.sk - Národná linka na pomoc deťom v ohrození je takáto pomoc dostupná. Informácie, ktoré s odborníkmi linky budete zdieľať, sú dôverné.

Národná linka na pomoc deťom v ohrození pozýva deti a mladých ľudí, ktorí hľadajú pomoc a nemajú sa so svojimi problémami komu zveriť, aby neváhali a napísali o svojom probléme na pomoc@viacakonick.gov.sk, bezplatne si stiahli aplikáciu Národnej linky na pomoc deťom - viac ako nick prostredníctvom GooglePlay, alebo AppStore, alebo navštívili stránku www.viacakonick.sk.

Nezabudni:

e-mail: pomoc@viacakonick.gov.sk.

www.viacakonick.sk.

Viac ako nick - národná linka na pomoc deťom v ohrození

Viac ako nick - Národná linka na pomoc deťom v ohrození_Info.docx
Typ súboru: DOCX dokument, Velkosť: 290,12 kB
Dátum vloženia: 20. 11. 2021 22:10
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 11. 2021 22:18

Lozorno, s. r. o.

Lozorno

odkaz na fotogalériu

dnes, piatok 26. 4. 2024
takmer jasno 15 °C 4 °C
sobota 27. 4. takmer jasno 17/6 °C
nedeľa 28. 4. polojasno 21/10 °C
pondelok 29. 4. zamračené 22/12 °C

Dátum a čas

Dnes je piatok, 26.4.2024, 21:09:03

Spolky a organizácie
v-obraze
Mobilná aplikácia

Prináša prehľad aktualit z webu mesta. Občiania sú informovaní o novo vložených správach a upozormeniach, dozvedia sa včas o organizovaných akciách, môžu si prehliadnuť fotografie alebo dokumenty vyvesené na úradnej tabuli.

Google playApp store